TERMAL KAMERA ÖLÇÜMÜ

  • TermalKamera

Güç kullanan veya ileten tüm ekipmanlar ısınırlar ve kızılötesi enerji (ısı) yayarlar. Uzaktan ölçüm cihazları olan termal kameralar nesnelerin yaymış oldukları bu görünmez kızılötesi enerjiyi (ısıyı) algılayarak elektronik sinyale dönüştürdükten sonra, kamera ekranında termal görüntü şeklinde gösterirler.

Termal kamera ölçümleri esnasında sistemlere herhangi bir müdahale söz konusu olmamakta ve ölçümün tamamı sistemin normal çalışmasına devam ederken yapılmaktadır.

Endüstriyel tesislerde termal kameranın bakım amacıyla kullanılması son derece etkin bir Kestirimci/Koruyucu Bakım sağlamanın yanı sıra söz konusu işletmelerdeki potansiyel tehlikeleri belirleyerek yangın ve diğer riskleri azaltmakta böylece emniyetin artmasını sağlamaktadır.

Biltekin Mühendislik olarak müessesenizde termal kamera ile ölçümler gerçekleştirip size soft ortamda hazırlanmış raporlar sunmaktayız.

“Biltekin Mühendislik olarak termal kamera ölçümü hizmetini  başta Gebze,Dilovası olmak üzere genel olarak bütün Kocaeli bölgesinde ve de Sakarya’da veriyoruz.”

Open chat