Elektrik iç tesisat muayene raporu

  • ElektrikIcTesisat

Elektrik tesislerinin iç tesisatlarının muayene ve denetlenmesi yılda bir defa periyodik olarak zorunludur. İşyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması amacı ile işveren ,6331 sayılı İş sağlığı ve Güvenliği Kanunu 30.05.2012 tarih ve 28339 sayılı resmi gazete yayınına göre gerekli kontrol ,ölçüm ,inceleme ve araştırma yapılmasını sağlamakla yükümlüdür.

Ayrıca Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 21.08.2001 tarih ve 24500 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliği’nin 7. Ve 10. Maddeleri  gereğince topraklama zorunlu hale getirilmiş ve elektrik tesislerine ilişkin topraklama tesislerinin kurulması, işletilmesi, denetlenmesi can ve mal güvenliği bakımından güvenlikle yapılmasına ilişkin hükümler belirlenmiştir.

Bu kapsamda Biltekin mühendislik olarak tesisinizde Elektrik iç tesisat muayene ve denetleme hizmeti vermekteyiz. Gerçekleştirdiğimiz işlemler ise, Kaçak Akım Rölesi fonksiyon testi, Süreklilik testi, İzolasyon yalıtım testi, Topraklama ölçümü, Termal kamera ile görüntülemedir.

Bu testlerin yanı  sıra ise eğer talep gelirse elektrik iç tesisat muayene ve denetleme hizmetini sadece göz ile de yapabilmekteyiz. Ancak tam bir denetleme için bu fonksiyon testleri önerilmektedir.

Elektrik iç tesisat muayene ve denetleme hizmeti sayesinde tesisinizde çıkabilecek olası can ve mal kaybını engelleyebilirsiniz. Özellikle kaçak akım rölelerinin testi sizi ve tesisinizi koruma altına alabilir. Ayrıca termal kamera görüntüleme yine bu elektrik iç tesisatı muayene ve denetleme hizmetinin önemli bir parçasıdır. Bu sayede tesisinizde yangın çıkmasını engelleyebilirsiniz.

Elektrik iç tesisleri muayene ve denetleme hizmeti topraklama ölçümü ve paratoner ölçümü hizmeti ile beraber alınırsa firmamız tarafından size bir iskonto uygulanır. Bu elektrik tesisatı muayene ve denetleme  hizmetini aldığınızda diğer hizmetler ile beraber tesisinizde can ve mal açısında tam bir koruma sağlanır.

“Biltekin Mühendislik olarak elektrik iç tesisat muayene ve denetleme hizmetini başta Gebze, Dilovası olmak üzere genel olarak bütün Kocaeli bölgesinde ve de Sakarya’da veriyoruz.”

 

Open chat